Olivov├ę fougasse­čźĺ

Olivov├ę fougasse­čźĺ
..e┼íte tepl├ę a chrumkav├ę,s ─Źerstv├Żm koz├şm syrom-├íno,presne na toto som mala stra┼ín├║ chu┼ą­čĄĄ­čĄĄ­čĄĄ..odkedy sme sa s Chleb├şky od Moniky bavili ─Źosi o kv├ískovan├ş a spomenula olivov├ę pe─Źivo,ne┼ílo mi to z hlavy..
A mo┼żno,ke─Ć kuknem cez dierky,uvid├şm a┼ż do Franc├║zska ­čçź­čç̭蜏..

Rozkvas:
Zarobte ve─Źer a nechajte cca 10 hod├şn vykvasi┼ą.
Autol├Żza:rozkvas+280 g hladkej m├║ky ┼ípeci├íl,140 g vody-kr├ítko premiesi┼ą a nechajte zakryt├ę post├í┼ą polhodinku.
Nakoniec pridajte 5 g soli a vymieste hladk├ę cesto.A u┼ż len kr├ítko zamieste 80-100 g ─Źiernych nakr├íjan├Żch ol├şv(pozor na tie farben├ę),alebo vezmite zelen├ę.
Cesto nechajte kvasi┼ą 2,5 hodiny,pomedzi to dvakr├ít prelo┼żte..rozde─żte na dve polovice,premieste a na plechu vytvarujte pribli┼żne do trojuholn├şka..mne sa na jeden plech oba kusy v pohode zmestili.Zakryte f├│liou a nechajte e┼íte 1,5 hodiny podkysn├║┼ą.R├║ru vyhrejte na 240 stup┼łov,na spodku vlo┼żte n├ídobu na z├íparu.Pred vlo┼żen├şm do r├║ry ostr├Żm no┼żom nare┼żte typick├ę ─Źiary,jednu dlh├║ pozd─║┼żne a zo str├ín po tri z├írezy..naolejovan├Żmi prstami trochu diery dotvarujte.
Pe─Źte zo z├íparou 8 min├║t,z├íparu vyberte a nechajte ─Ćal┼í├şch 10-12 min├║t do hneda dopiec┼ą..vychutn├ívajte ─Źo naj─Źerstvej┼íie,ale to probl├ęm ur─Źite nebude­čśő­čśő­čśő

Suroviny

Rozkvas:
35 gp┼íeni─Źnej celozrnnej m├║ky
35 ghladkej múky špeciál 00(Weizen 550)
80 gvody
1 PLkv├ísku/alebo gu─ż├┤─Źka dro┼żdia
Autol├Żza:
280 ghladkej múky špeciál 00(Weizen 550)
140 gvody+hotov├Ż rozkvas
─Äalej do cesta:5 g soli
80 -100 g─Źiernych ol├şv(nie farben├Żch) alebo zelen├Żch
Pod─ża potrebyolej

Podobn├ę recepty