Saté špíziky s arašidovou omáčkou🥜

Ázijskú kuchyňu doma tiež radi,je na odľahčenie vynikajúca a mne už dlho išla na chuť arašidová omáčka.

 

Špízy pred použitím namočte aspoň 10 minút do vody-ak chcete mať rýchlejšie,mäsko jednoducho nakrájajte na menšie kúsky pred marinovaním,a po vybratí a osušení ich posypte jemne kukuričným škrobom a opečte dohneda na panvici.

Šalát nechám na Vás..ja som použila reďkovky,uhorku,mango,oblanšírované hráškové struky a pásiky mrkvy..použiť sa ale dá všeličo,aj napr.mungo klíčky,cibuľka,blanš.zelená špargľa či brokolica;melón,čínska kapusta..namiešajte si podľa stavu chladničky☺️

Najskôr si zamiešame zo surovín marinádu,do nej vložíme na 1-2 hodiny mäsko a šup do chladničky.Ak idete robiť špíziky,mäso nakrájajte na dlhšie pásiky,ak len opečiete kúsky,tak na menšie.

Mäsko potom vyberte z marinády,osušte papierovým obrúskom a buď vlnkovito napichnite na mokré špízy a otočte v kukuričnom škrobe,alebo len kúsky poprášte škrobom a opečte oboje varianty na oleji z každej strany dohneda.

Na omáčku si nakrájajte cibuľku nadrobno,opečte dosklovita na sezam.oleji a zalejte teriyaki omáčkou,sweet chilli omáčkou a kokosovým mliekom-tu začnite s 300 ml.Keď zmes zovrie,zamiešajte arašidové maslo.Ono omáčka čím dlhšie stojí,tým je hustejšia-preto si kokosové mlieko pochystajte na každé rozriedenie.

Na dressing si nasekajte nadrobno cesnak,šalotku a zázvor a zmiešajte s ostatnými prísadami:prelejte prichystanú zeleninu podľa vášho výberu:)

Podávala som k tomu jazmínovú ryžu.

Nakoniec môžte posypať sekanými arašidami,alebo sezamom🫶🏼

Suroviny

500-600 gkuracích pŕs
Na obaleniekukuričný škrob
Na marinádu:
5 PLteriyaki omáčky
1 veľká PLmedu
2 PLsezamového oleja
Podľa chutichilli
Arašidová omáčka:
1cibuľa na kocky
1 PLsezamového oleja
2 PLteriyaki omáčky
150 garašidového masla
2 PLsweet chilli omáčky
300-500 mlkokosového mlieka
Dressing na šalát:
1limetka
1šalotka
1/3 strúčikucesnaku
kúsokčerstvého zázvoru
po 1 PLsójovky,bieleho octu a sezamového oleja
1-2 PLagávy,ryžového sirupu alebo medu

Podobné recepty