Quinoa na raňajky☺️

  • Quinoa na raňajky🥣Ak ste si robili môj šalát z quinoy,tak sa Vám určite trochu zvýšilo😊Dá sa urobiť aj nasladko,podobne ako ovsené vločky-mega zdravé bezlepkové raňajky sú na svete🤩Variácii je veľa,pol na pol mandľové mlieko s kokosovým,alebo pol na pol kokosové s vodou,čisto s mandľovým mliekom-ale môžte ju uvariť už večer vo vode a ráno doplniť rastlinným mliekom a zahriať-ide to rýchlejšie.K tomu ovocie podľa chuti,bobuľky atď.Dochutiť škoricou či inými koreninami,suš.ovocím,ovocným pyré ,orieškami,medom,agávou,javorovým sirupom či trstináčom-čo máte práve poruke.

Základ:480 ml rastlinného mlieka(ja som dala trochu kokosového a zvyšok mandľového)+trochu na zriedenie, 150 g quinoy,štipka soli,sladidlo podľa chuti(u mňa med a trstináč:2-3 PL,1 čl škorice.
Quinou samozrejme nezabudnite dobre premyť v jemnom sitku pod horúcou tečúcou vodou-dôležitý krok.
Potom ju varte v rastlinnom mlieku od bodu varu cca 15 minút zakrytú,občas premiešajte aby neprismudla😄.Dochuťte sladidlom,škoricou a soľou.
Zložte z pece a nechajte zakryté ďalších 10 minút vsiaknuť tekutinu.
Ja som ešte extra primiešala kokosové mlieko,dala do misiek s bobuľkami,mandľovými plátkami a kdesi sa mi váľali kokosové čipsy,tak aj tie.
A neodpustila som si za lyžičku rozpusteného masla,lebo ako zákon káže,škorica a maslo sú starí parťáci🤤
Kombi napr:kokosové mlieko+kakao,čoko hoblinky či banán🤤,alebo mandľové mlieko a ešte viac škorice+dusené slivky či jablko🤤maliny+kokosové mlieko……..
Proste si to namiešajte podľa gusta🤷🏼‍♀️😘

Suroviny

Základ:
480 mlrastlinného mlieka podľa chuti/alebo zriedené s vodou
150 gquinoy
štipkasoli
podľa chutimed,agáva,javorový sirup,ryžový sirup
podľa chutioriešky,čerstvé či sušené ovocie
1 ČLceylon škorice
trochu použitéhomlieka na zriedenie,či zahriatie
za lyžičkurozpusteného masla

Podobné recepty