Vegánsky vajčák.

Jesto pár dôvodov, prečo vyskúšať vaječný likér bez vajec: niekto má alergie na mlieko či vajcia, niekto je proste vegán,niekomu vadí práca so surovým vajcom, iný zase nechce zbytočne vyhadzovať bielka.

Nech už je dôvodom čokoľvek, vyskúšať sa oplatí 😉.Pripravený do 10 minút,v peknej fľaši ako milý darček na Veľkú noc.

Ak by ste náhodou boli majiteľom indickej soli Kala Namak, likér ňou povýšite do kulinárskeho neba, pretože jej vaječná chuť sa využíva vo vegánskom pečení už dávno.Použite jej len štipku, má dobrú slanosť, ale likér chuťovo úžasne prehĺbi.😊

Likér Vám v chladničke vydrží zo 3-4 týždne😊-ak teda nepadne cez veľkonočné sviatky.

 

Zo smotany odlejte aspoň 1 dl, zvyšok s cukrom priveďte k varu. Do 1 dl smotany primiešajte dohladka metličkou pudingový prášok. Ja som mala neprifarbovaný, s pravou vanilkou, preto som k zmesi pridala štipku kurkumy -ináč ju môžte vynechať -ešte trochu mletej vanilky.A teda už spomínanú štipku Kala Namak soli.

Do vriacej smotany vlejte zmes a vymiešajte dohladka metličkou. Nechajte minútku prebublať za stáleho miešania ako klasický puding, stiahnite zo sporáka, zamiešajte rum-vyzerá to všelijako, ale nakoniec to metličkou vymiešate do hladkej tekutiny.

Prelejte cez jemné sitko (prípadné hrudky sa v ňom zachytia) do pripravených čistých fliaš a uzavrite.
Odložte do chladničky a počkajte s koštovkou aspoň do druhého dňa.Pred použitím pretrepte🐣😊.

Suroviny

500 mlvegánskej smotany na šľahanie (Rama,Schlagfix)-len nech to nie je na báze kokosu)
120 gtrstinového cukru
1 balíčekvanilkového pudingového prášku
300 mlbieleho rumu
Na dochutenie:
na hrot nožamletej vanilky
štipkakurkumy (ak máte puding bez farbiva)
Ak náhodou máte a na absolútnu dokonalosť:štipku Kala Namak soli

Podobné recepty